START

Przygotowania do RIO – Lekkoatleci w Cetniewie

Trener sekcji LA Wiesław Pawlak pisze z Cetniewa :
W dniach 3-7 listopada   zawodniczki naszej sekcji lekkiej atletyki: Małgorzata Ignasiak i Inga Biernat brały udział w zgrupowaniu – jednym z zadań projektu „Olimpijczyk – przygotowanie zawodników niepełnosprawnych do udziału w Igrzyskach Paraolimpijskich” prowadzonego przez  Polski Komitet Paraolimpijski (we współpracy z Centralnym Ośrodkiem Medycyny Sportu ) . Projekt jest finansowany przez PFRON.
Nasze zawodniczki wraz z trenerem i opiekunem Wiesławem Pawlakiem przebywały w Centralnym Ośrodku Sportu w Cetniewie im. Feliksa Stamma. Oprócz specjalistycznych badań lekarskich zawodniczki uczestniczyły w szeregu wykładów dotyczących zasad zdrowego żywienia w sporcie, suplementów diety, w spotkaniach z psychologiem sportowym itp.
Podczas treningów korzystano nie tylko z bogatej bazy sportowej ale i uroków pustych o tej porze roku plaż. Zgrupowanie w Cetniewie było jednym z etapów przygotowań sportowców do Igrzysk Paraolimpijskich w Rio 2016.
Szkolenie sportowe i starty zawodników Stowarzyszenia START są możliwe dzięki wsparciu finansowemu jakie otrzymujemy m.in. z Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego, PFRON,  Samorządu województwa Wielkopolskiego, Miasta Poznań i Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Więcej Aktualności