START

START Poznań mono-ski super power!

Projekt „Asystent Osoby z Niepełnosprawnością”

Informujemy o rekrutacji do projektu „Asystent Osoby z Niepełnosprawnością”.

Projekt współfinansowany jest ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Ma on za zadanie zwiększyć dostępność do usług asystenckich dla osób z niepełnosprawnościami na terenie województwa Wielkopolskiego.

Projekt realizowany jest w okresie od 01.04.2024r. do 28.02.2025r.

Z usług asystenckich w projekcie korzystać mogą osoby:

  1. Pełnoletnie;
  2. legitymujące się ważnym orzeczeniem ze znacznym stopniem niepełnosprawności;
  3. zamieszkałe na terenie województwa Wielkopolskiego;

Projekt skierowany jest w szczególności do osób z niepełnosprawnością ruchową.

Aby wziąć udział w rekrutacji do projektu należy:

  1. poprawnie wypełnić kartę zgłoszenia;
  2. wysłać na email Stowarzyszenia: start@start.org.pl lub pocztą tradycyjną na adres Stowarzyszenia: ul. Zacisze 2, 60-831 Poznań.
    W terminie do 22.04.2024r. Decyduje data wpływu dokumentów do biura Stowarzyszenia.

Realizator zastrzega sobie prawo do ostatecznego wyboru uczestników projektu na podstawie wymaganych warunków oraz stopnia potrzeb osób zgłaszających się.

Wysłanie dokumentów rekrutacyjnych nie jest równoznaczne z dołączeniem do projektu i otrzymaniem usług asystencji osobistej.

O przyjęciu uczestnika do projektu informować będzie koordynator projektu.

W razie pytań prosimy o kontakt pod podanym adresem email: sandra.grzelaszyk@start.org.pl

Pliki:

Asystent osoby z Niepełnosprawnością

Dziennik Realizacji Usług Asystenckich – Asystent Osobisty z Niepełnosprawnością

Karta zgłoszenia do programu – Asystent Osobisty z Niepełnosprawnością

Klauzula informacyjna RODO -n Asystent Osobisty z Niepełnosprawnością

Oświadczenia osoby asystenckiej – Asystent Osobisty z Niepełnosprawnością

Regulamin zasad i warunków uczestnictwa w projekcie dla Beneficjentów i Asystentów

Reprezentanci STARTu Poznań najliczniejszą grupa Mono-ski na Mistrzostwach Polski w Narciarstwie Alpejskim Niepełnosprawnych „EDF CUP 2016” Od 6 do 8 marca w Białce Tatrzańskiej ponad 70 narciarzy rywalizowało  na „Kotelnicy”  w Mistrzostwach Polski w Narciarstwie Alpejskim Niepełnosprawnych „EDF CUP 2016”.  Nie tylko narciarze ale i organizatorzy musieli zmierzyć się z fatalną pogodą.  Zawody były najliczniej obsadzone w swojej wieloletniej historii  zmagań dzięki naszej licznej grupie narciarzy Mono-ski.  Poza nimi wielu reprezentantów z innych klubów nauczyło się  mono ski  na obozach „Śnieg+Adrenalina” organizowanych m.in. przez Piotra Urbańskiego i jego nieziemska drużynę wolontariuszy z
„błogosławieństwem” naszego Stowarzyszenia
Dla większości 8 osobowej reprezentacji  STARTu Poznań były to pierwsze starty w tak poważnych zawodach. Dlatego miejsce medalowe mogło być wywalczone  przez Michała Gieysztora – naszego jedynego  zawodnika z bogatym doświadczeniem  ( zdobył brąz w Slalomie i czwarte miejsce w Gigancie, Mistrzem Polski został bezkonkurencyjny Igor Sikorski ).   Michał należy do grupy pionierów Mono-ski w Polsce  , która zaczęła  szkolenie w 1997 roku. Dla pozostałych zawodników był to na pewno tylko wstęp  do wielkiej sportowej przygody.
Na Mistrzostwach nie mogło zabraknąć  prezesa PKPar i PZSN”Start” –  Łukasza Szeligi,   tym razem już wyłącznie w roli oficjela . Oczywiście, że nasz prezes –  alpejczyk – paraolimpijczyk z Nagano, Salt Lake City i Turynu nie mógł  odmówił sobie przyjemności aby towarzyszyć startom tak licznej grupy narciarzy z całej Polski. Był także  Peter Matiasko trener kadry narodowej. Od wielu lat  ten wspaniały szkoleniowiec ze Słowacji pracuje z polską reprezentacją paraolimpijską  narciarzy zjazdowców.
Start Poznań reprezentowali : Monika Bodych, Michał Gieysztor, Tomasz Rosik, Kamil Kaczmarek,  Kacper Kukawka, Bartosz Hollner, Łukasz Irla, Tomasz Łuszcz.
Kadra : Piotr Urbański, Katarzyna Urbańska, Barbara Hohensee i Wojciech Stachowiak.
Szkolenie sportowe i starty zawodników Stowarzyszenia START są możliwe dzięki wsparciu finansowemu jakie otrzymujemy m.in. z Samorządu województwa Wielkopolskiego, Miasta Poznań , PFRON i Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Więcej Aktualności