START

START Poznań mono-ski super power!

Reprezentanci STARTu Poznań najliczniejszą grupa Mono-ski na Mistrzostwach Polski w Narciarstwie Alpejskim Niepełnosprawnych „EDF CUP 2016” Od 6 do 8 marca w Białce Tatrzańskiej ponad 70 narciarzy rywalizowało  na „Kotelnicy”  w Mistrzostwach Polski w Narciarstwie Alpejskim Niepełnosprawnych „EDF CUP 2016”.  Nie tylko narciarze ale i organizatorzy musieli zmierzyć się z fatalną pogodą.  Zawody były najliczniej obsadzone w swojej wieloletniej historii  zmagań dzięki naszej licznej grupie narciarzy Mono-ski.  Poza nimi wielu reprezentantów z innych klubów nauczyło się  mono ski  na obozach „Śnieg+Adrenalina” organizowanych m.in. przez Piotra Urbańskiego i jego nieziemska drużynę wolontariuszy z
„błogosławieństwem” naszego Stowarzyszenia
Dla większości 8 osobowej reprezentacji  STARTu Poznań były to pierwsze starty w tak poważnych zawodach. Dlatego miejsce medalowe mogło być wywalczone  przez Michała Gieysztora – naszego jedynego  zawodnika z bogatym doświadczeniem  ( zdobył brąz w Slalomie i czwarte miejsce w Gigancie, Mistrzem Polski został bezkonkurencyjny Igor Sikorski ).   Michał należy do grupy pionierów Mono-ski w Polsce  , która zaczęła  szkolenie w 1997 roku. Dla pozostałych zawodników był to na pewno tylko wstęp  do wielkiej sportowej przygody.
Na Mistrzostwach nie mogło zabraknąć  prezesa PKPar i PZSN”Start” –  Łukasza Szeligi,   tym razem już wyłącznie w roli oficjela . Oczywiście, że nasz prezes –  alpejczyk – paraolimpijczyk z Nagano, Salt Lake City i Turynu nie mógł  odmówił sobie przyjemności aby towarzyszyć startom tak licznej grupy narciarzy z całej Polski. Był także  Peter Matiasko trener kadry narodowej. Od wielu lat  ten wspaniały szkoleniowiec ze Słowacji pracuje z polską reprezentacją paraolimpijską  narciarzy zjazdowców.
Start Poznań reprezentowali : Monika Bodych, Michał Gieysztor, Tomasz Rosik, Kamil Kaczmarek,  Kacper Kukawka, Bartosz Hollner, Łukasz Irla, Tomasz Łuszcz.
Kadra : Piotr Urbański, Katarzyna Urbańska, Barbara Hohensee i Wojciech Stachowiak.
Szkolenie sportowe i starty zawodników Stowarzyszenia START są możliwe dzięki wsparciu finansowemu jakie otrzymujemy m.in. z Samorządu województwa Wielkopolskiego, Miasta Poznań , PFRON i Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Więcej Aktualności