START

Śnieg + Adrenalina program narciarstwa dla osób poruszających się na wózkach.

Już po raz kolejny kierownik sekcji narciarskiej Piotr Urbański i instruktor Wojciech Stachowiak, wraz z grupą instruktorów/wolontariuszy (Rafałem Szumcem, Michałem Nowakiem, Jadwigą Pociask, Olgą Bugaj, Barbarą Hohensee, Pawłem Demskim i Katarzyną Urbańską) zorganizowali szkolenie narciarstwa zjazdowego dla osób poruszających się na wózku. Wyjazd odbywał się pod szyldem poznańskiego STARTU, przy współpracy z Zakładem Sportu Osób Niepełnosprawnych poznańskiego AWF-u i prof. Tomaszem Tasiemskim, pierwszym paraolimpijczykiem w narciarstwie zjazdowym. Projekt nie był finansowany z żadnych środków państwowych. Szczególne podziękowania należą się wymienionej grupie młodych ludzi, którzy bezinteresownie poświęcili swój wolny czas i umiejętności, przyczyniając się do powiększenia tym samym grupy osób poruszających się na monoski/sitski w Polsce. Dziękujemy także sponsorom, którzy umożliwili nam dojazd na miejsce, transport, renowację i zakup nowego sprzętu oraz zakup karnetów w bardzo korzystnych cenach: firmom: SOLARIS, Geschpar, Poznańskiej Hodowli Roślin, Cocodrillo, Gemax Studio, No limit Travel & Marideo, oraz Panu Tomaszowi Paturejowi – Prezesowi Zarządu Spółki Kotelnica Białczańska.
Szkolenie zakończyło się sukcesem, kilkanaście osób uzyskało samodzielność na stoku i jest gotowych do przełamywania kolejnych barier i realizowania swoich pasji na śniegu!
Zapraszamy do odwiedzenia naszej strony na facebook www.facebook.com/groups/108417299310737/
Ze względu na brak finansowania naszego projektu i problemy z tym związane zapraszamy wszystkich darczyńców do wspierania naszej inicjatywy „Śnieg + Adrenalina” realizowanej pod hasłem „jeżeli możesz do nas wejść, wjechać lub wczołgać się, nauczymy Cię jeździć na nartach!”.
Wpłat dokonywać można na nr konta: 57 1090 1359 0000 0000 3501 8573 z dopiskiem sekcja narciarska.
Zapraszamy także do przekazywania 1%: KRS 0000081612 (w ramce cel szczegółowy: sekcja narciarska)

Więcej Aktualności