START

Mistrzostwa Wielkopolski w Narciarstwie Zjazdowym po raz 25-ty

Mistrzostwa Wielkopolski w Narciarstwie Zjazdowym są regionalnym eliminacjami największej, amatorskiej imprezy w kraju – Mistrzostw Polski FAMILY CUP. Nazwa – Family Cup (Puchar Rodzinny) podkreśla  charakter tych zawodów, które stały się nie tylko czysto sportową rywalizacją, ale również, a może przede wszystkim pretekstem do miłego spędzenia czasu z rodziną i przyjaciółmi. Każdego roku zawody wielkopolskie cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem, skupiając największą widownię i liczbę zawodników spośród wszystkich eliminacji rozgrywanych w naszym kraju.
Po raz pierwszy od ponad 20 lat od debiutu w Mistrzostwach Tomasza Tasiemskiego   w zawodach wystartowali nasi narciarze Mono ski. W  Ośrodku Narciarskim CZARNA GÓRA w Kotlinie Kłodzkiej walczyli dzielnie Tomasz Rosik, Kamil Kaczmarek, Mariusz Chudecki i Bartosz Hollner.  I w takiej kolejności zameldowali się na mecie giganta przynosząc sporo  satysfakcji naszym szkoleniowcom – Katarzynie i Piotrowi Urbańskim.
Honorowy patronat nad jubileuszowymi 25-tymi Mistrzostwami objął Prezydent Miasta Poznania oraz Marszałek Województwa Wielkopolskiego..
Wkrótce w TVP Poznań obejrzymy reportaż z Mistrzostw

Więcej Aktualności