START

Mistrzostwa Polski Juniorów w Tarnowie.

W dniach 2-4 czerwca nasi wychowankowie Wiesława Pawlaka trenujący w sekcji para atletyki wystartowali w Mistrzostwach Polski Juniorów z Niepełnosprawnościami w Tarnowie . Skromna 5 osobowa ekipa wywalczyła aż 10 medali (3 złote i 7 srebrnych). Na najwyższym podium stawali Wiktor Szala i Kacper Śliwiński. Słowa uznania należą się za postawę i wolę walki oraz godne reprezentowanie Stowarzyszenia START i SOSW w Owińskach.
Łącznie w mistrzostwach wystartowało blisko 120 młodych sportowców z różną niepełnosprawnością reprezentujących 24 organizacje. Mistrzostwa zorganizowany zostały przez Polski Związek Sportu Niepełnosprawnych „Start” w Warszawie, w roli współorganizatora wystąpiło Tarnowskie Zrzeszenie Sportowe Niepełnosprawnych „Start”.
Na zdjęciach :
Wiktor Szala finiszuje na pierwszy miejscu w biegu na 100m w grupie niedowidzących.
Kacper Śliwiński podczas pchnięcia kulą w kategorii z porażeniem ruchowym
Joanna Łucka w tej samej konkurencji i grupie startowej
Marlena Stankiewicz przygotowuje się do oddania rzutu dyskiem z pozycji siedzącej, sędzia sprawdza prawidłowość siedziska.
Zespół z trenerem Wiesławem Pawlakiem przy banerze MPJ
Dekoracja Wiktora za bieg na 100m
Programy, szkolenie i starty zawodników Stowarzyszenia START w Poznaniu są dofinansowane przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego
Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego
Programy, szkolenie i starty zawodników Stowarzyszenia START w Poznaniu dofinansowano ze środków budżetowych Miasta Poznania #poznanwspiera https://www.poznan.pl
Programy Stowarzyszenia START są dofinansowane przez PFRON
PFRON – Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych https://www.pfron.org.pl #pfron

Więcej Aktualności