START

Michał Kotkowski nominowany do tytułu Niepełnosprawnego Sportowca Roku 2018

Szanowni Państwo,

Uprzejmie informujemy, że trwa nabór uzupełniający do projektu „Asystent Osobisty z Niepełnosprawnością”.

Celem programu jest realizacja usług asystencji osobistej jako formy ogólnodostępnego wsparcia w wykonywaniu codziennych czynności oraz funkcjonowaniu w życiu społecznym.

Projekt trwa od 01.01.2024 do 31.12.2024r.

Adresatami Programu są osoby pełnoletnie, które posiadają orzeczenie o znacznym stopniu niepełnosprawności.

 

Aby wziąć udział w rekrutacji prosimy o pobranie dokumentów rekrutacyjnych ze strony https://start.org.pl/ > zakładka Programy > Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej, wypełnienie oraz wysłanie na email: start@start.org.pl

Na zgłoszenia czekamy do 09.02.2024r.

Informujemy, że wysłanie dokumentów rekrutacyjnych nie jest równoznaczne z dołączeniem do programu.

 

W razie pytań proszę kontaktować się poprzez email: sandra.grzelaszyk@start.org.pl lub start@start.org.pl

 

Projekt finansowany jest przez Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej.

Michał Kotkowski (Start Poznań) to z kolei wschodząca gwiazda polskiej paralekkoatletyki. Trzykrotny medalista berlińskich Mistrzostw Europy (w tym złoto na 100 i 400m) nie ukrywa, że jego idolem jest Adam Kszczot. Jak przyznaje on jest silą napędową jego sukcesów – sukcesów, które mają zmienić myślenie o osobach z porażeniem mózgowym. Niewątpliwie zmieniają, bo oprócz sportowych sukcesów, zaledwie dwudziestoletni Kotkowski, który przez 16 lat uprawiał pływanie początkowo w ramach rehabilitacji, później wyczynowo, wygląda jak amerykańska gwiazda filmowa. Nominacja była jednak wielkim zaskoczeniem.
– W ogóle się nie spodziewałem, że wezmę udział w takim wydarzeniu. „Lekką” trenuję tylko trzy lata. Nominacja bardzo mnie motywuje. Również otwiera mi bramki na ewentualnych sponsorów. Będę trenował tak ciężko jak się da i zbierał najlepsze wyniki. Mój cel numer 1 to paralekkoatletyczne mistrzostwa świata w Dubaju i 400m. Oczywiście chcę zdobyć złoto.

Więcej Aktualności