START

Co nowego w Stowarzyszeniu START?

1. „Europejskie zawody Bocci – BISFed 2017 Poznań Regional Open”
Zawody odbędą się od 6 do 9 lipca 2017 w Poznaniu. Organizowane są pod egidą Światowej Federacji Sportowej Bocci (BISFed), członka Międzynarodowego Komitetu Paraolimpijskiego. Zawody mają wysoką rangę sportową z racji możliwości zdobywania na nich kwalifikacji na igrzyska paraolimpijskie TOKIO’2020. W Poznaniu wystartuje ponad 80 zawodników z 13 krajów, w tym reprezentacja Polski. Zawody dofinansowuje Samorząd Województwa Wielkopolskiego i Miasto Poznań.
2. Równolegle z zawodami wraz z BISFed organizujemy w Poznaniu II etap szkolenia klasyfikatorów medycznych w Bocci i Kurs doskonalący dla czołowych polskich trenerów w tym sporcie.
3. W lipcu w Mistrzostwach Świata w LA w Londynie wystartuje nasza sprinterka Małgorzata Ignasiak wychowanka trenera Wiesława Pawlaka a przedtem młodzi lekkoatleci wyjadą do Brna na „6th European Youth Games for the Disabled Emil Open”.
4. W lipcu rozpoczynamy we współpracy z organizacjami z Turcji, Bułgarii i Macedonii dwuletni projekt EU – Erasmus + Sport pn. „START aktywizowanie i integrowanie osób z niepełnosprawnością przez sporty tradycyjne”.
5. Reprezentanci Polski Bocci w tym troje z naszego klubu Kinga Koza, Edyta Owczarz i Marta Wesołek wystartują w październiku w Mistrzostwach Europy w Bocci w Portugalii.
6. Prowadzimy nowy nabór dzieci i młodzieży do sekcji pływackiej i łuczniczej. Zajęcia są zorganizowane w nowej atrakcyjnej formule. Są jeszcze wolne miejsca !!!
7. W II poł. sierpnia zorganizujemy w Wągrowcu, cieszący się od wielu lat popularnością w całej Polsce obóz „Aktywnej rehabilitacji z programem sportowym”. Będzie m.in. narciarstwo wodne dla osób z różnymi dysfunkcjami narządu ruchu.
 
…. a poza tym w pozostałych sekcjach STARTU – wiele startów i innych zadań szkoleniowych.
 
Szkolenie sportowe i starty zawodników Stowarzyszenia START są możliwe dzięki wsparciu finansowemu jakie otrzymujemy m.in. z Samorządu Województwa Wielkopolskiego, Miasta Poznań, PFRON i Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Więcej Aktualności