START

Co nowego w Stowarzyszeniu START?

Projekt „Asystent Osoby z Niepełnosprawnością”

Informujemy o rekrutacji do projektu „Asystent Osoby z Niepełnosprawnością”.

Projekt współfinansowany jest ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Ma on za zadanie zwiększyć dostępność do usług asystenckich dla osób z niepełnosprawnościami na terenie województwa Wielkopolskiego.

Projekt realizowany jest w okresie od 01.04.2024r. do 28.02.2025r.

Z usług asystenckich w projekcie korzystać mogą osoby:

  1. Pełnoletnie;
  2. legitymujące się ważnym orzeczeniem ze znacznym stopniem niepełnosprawności;
  3. zamieszkałe na terenie województwa Wielkopolskiego;

Projekt skierowany jest w szczególności do osób z niepełnosprawnością ruchową.

Aby wziąć udział w rekrutacji do projektu należy:

  1. poprawnie wypełnić kartę zgłoszenia;
  2. wysłać na email Stowarzyszenia: start@start.org.pl lub pocztą tradycyjną na adres Stowarzyszenia: ul. Zacisze 2, 60-831 Poznań.
    W terminie do 22.04.2024r. Decyduje data wpływu dokumentów do biura Stowarzyszenia.

Realizator zastrzega sobie prawo do ostatecznego wyboru uczestników projektu na podstawie wymaganych warunków oraz stopnia potrzeb osób zgłaszających się.

Wysłanie dokumentów rekrutacyjnych nie jest równoznaczne z dołączeniem do projektu i otrzymaniem usług asystencji osobistej.

O przyjęciu uczestnika do projektu informować będzie koordynator projektu.

W razie pytań prosimy o kontakt pod podanym adresem email: sandra.grzelaszyk@start.org.pl

Pliki:

Asystent osoby z Niepełnosprawnością

Dziennik Realizacji Usług Asystenckich – Asystent Osobisty z Niepełnosprawnością

Karta zgłoszenia do programu – Asystent Osobisty z Niepełnosprawnością

Klauzula informacyjna RODO -n Asystent Osobisty z Niepełnosprawnością

Oświadczenia osoby asystenckiej – Asystent Osobisty z Niepełnosprawnością

Regulamin zasad i warunków uczestnictwa w projekcie dla Beneficjentów i Asystentów

1. „Europejskie zawody Bocci – BISFed 2017 Poznań Regional Open”
Zawody odbędą się od 6 do 9 lipca 2017 w Poznaniu. Organizowane są pod egidą Światowej Federacji Sportowej Bocci (BISFed), członka Międzynarodowego Komitetu Paraolimpijskiego. Zawody mają wysoką rangę sportową z racji możliwości zdobywania na nich kwalifikacji na igrzyska paraolimpijskie TOKIO’2020. W Poznaniu wystartuje ponad 80 zawodników z 13 krajów, w tym reprezentacja Polski. Zawody dofinansowuje Samorząd Województwa Wielkopolskiego i Miasto Poznań.
2. Równolegle z zawodami wraz z BISFed organizujemy w Poznaniu II etap szkolenia klasyfikatorów medycznych w Bocci i Kurs doskonalący dla czołowych polskich trenerów w tym sporcie.
3. W lipcu w Mistrzostwach Świata w LA w Londynie wystartuje nasza sprinterka Małgorzata Ignasiak wychowanka trenera Wiesława Pawlaka a przedtem młodzi lekkoatleci wyjadą do Brna na „6th European Youth Games for the Disabled Emil Open”.
4. W lipcu rozpoczynamy we współpracy z organizacjami z Turcji, Bułgarii i Macedonii dwuletni projekt EU – Erasmus + Sport pn. „START aktywizowanie i integrowanie osób z niepełnosprawnością przez sporty tradycyjne”.
5. Reprezentanci Polski Bocci w tym troje z naszego klubu Kinga Koza, Edyta Owczarz i Marta Wesołek wystartują w październiku w Mistrzostwach Europy w Bocci w Portugalii.
6. Prowadzimy nowy nabór dzieci i młodzieży do sekcji pływackiej i łuczniczej. Zajęcia są zorganizowane w nowej atrakcyjnej formule. Są jeszcze wolne miejsca !!!
7. W II poł. sierpnia zorganizujemy w Wągrowcu, cieszący się od wielu lat popularnością w całej Polsce obóz „Aktywnej rehabilitacji z programem sportowym”. Będzie m.in. narciarstwo wodne dla osób z różnymi dysfunkcjami narządu ruchu.
 
…. a poza tym w pozostałych sekcjach STARTU – wiele startów i innych zadań szkoleniowych.
 
Szkolenie sportowe i starty zawodników Stowarzyszenia START są możliwe dzięki wsparciu finansowemu jakie otrzymujemy m.in. z Samorządu Województwa Wielkopolskiego, Miasta Poznań, PFRON i Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Więcej Aktualności