START

6 Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Bocci, 6th International Polish Boccia Championships

Projekt „Asystent Osoby z Niepełnosprawnością”

Informujemy o rekrutacji do projektu „Asystent Osoby z Niepełnosprawnością”.

Projekt współfinansowany jest ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Ma on za zadanie zwiększyć dostępność do usług asystenckich dla osób z niepełnosprawnościami na terenie województwa Wielkopolskiego.

Projekt realizowany jest w okresie od 01.04.2024r. do 28.02.2025r.

Z usług asystenckich w projekcie korzystać mogą osoby:

  1. Pełnoletnie;
  2. legitymujące się ważnym orzeczeniem ze znacznym stopniem niepełnosprawności;
  3. zamieszkałe na terenie województwa Wielkopolskiego;

Projekt skierowany jest w szczególności do osób z niepełnosprawnością ruchową.

Aby wziąć udział w rekrutacji do projektu należy:

  1. poprawnie wypełnić kartę zgłoszenia;
  2. wysłać na email Stowarzyszenia: start@start.org.pl lub pocztą tradycyjną na adres Stowarzyszenia: ul. Zacisze 2, 60-831 Poznań.
    W terminie do 22.04.2024r. Decyduje data wpływu dokumentów do biura Stowarzyszenia.

Realizator zastrzega sobie prawo do ostatecznego wyboru uczestników projektu na podstawie wymaganych warunków oraz stopnia potrzeb osób zgłaszających się.

Wysłanie dokumentów rekrutacyjnych nie jest równoznaczne z dołączeniem do projektu i otrzymaniem usług asystencji osobistej.

O przyjęciu uczestnika do projektu informować będzie koordynator projektu.

W razie pytań prosimy o kontakt pod podanym adresem email: sandra.grzelaszyk@start.org.pl

Pliki:

Asystent osoby z Niepełnosprawnością

Dziennik Realizacji Usług Asystenckich – Asystent Osobisty z Niepełnosprawnością

Karta zgłoszenia do programu – Asystent Osobisty z Niepełnosprawnością

Klauzula informacyjna RODO -n Asystent Osobisty z Niepełnosprawnością

Oświadczenia osoby asystenckiej – Asystent Osobisty z Niepełnosprawnością

Regulamin zasad i warunków uczestnictwa w projekcie dla Beneficjentów i Asystentów

Mistrzostwa zorganizowało Stowarzyszenie Sportowo Rehabilitacyjne  START w Poznaniu we współpracy z Polskim Związkiem Bocci i Polską Federacją Bocci  Niepełnosprawnych  ze wsparciem finansowym Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.
Zawody rozegrano w dniach 27-28.11.2015 w hali sportowej OSiR w Wągrowcu. Reprezentacje zostały zakwaterowane w gościnnym Ośrodku Rehabilitacyjno Wypoczynkowym WIELSPIN w Wągrowcu. Tak szczęśliwie się złożyło, że Boccia w Polsce została zapoczątkowana ponad 20 lat temu właśnie w tym mieście. Dzisiaj możemy być dumni, że nasz sport stał się w kraju  najpowszechniej uprawianą  dyscypliną paraolimpijską a jednocześnie grą integracyjną. Boccia jest nie tylko polem realizacji ambicji i woli bycia co raz lepszym ale także ważnym narzędziem poprawy jakości życia.
Po raz pierwszy Mistrzostwa miały charakter międzynarodowy. Obok Polaków wystartowali zawodnicy z Anglii, Czech i Niemiec..
W Mistrzostwach wystartowali sportowcy reprezentujący:
–           Zrzeszenie „Start”   w Bielsku Białej,  „Start” w  Zielonej Górze,„Start” w Szczecinie, „Start” w  Kielcach,
–           Kluby Sportowe „Krok Za Krokiem” w Zamościu  „Pamara Boccia” w Lublinie i  „Konar” w  Warszawie ,
–           Klub Sportowy Cichych  Pracowników Krzyża w Głogowie
–           Klub Sportowy „Zieloni” w  Zielonej Górze,
–           Stowarzyszenie „Prometeus” w  Konopiskach,
–           Stowarzyszenie Klub Integracyjny w Nowym Sączu
–           Stowarzyszenie Baranek  w    Owczegłowach
–           Stowarzyszenie „Dar Serca” w Rędzinach
–           Stowarzyszenie „Start” / „Start”  Żurawinka  w   Poznaniu
oraz reprezentacje zagraniczne :
–            Boccia England Team
–           Detscher Behindertenportverband,  NPC Germany
–           Handicap Sport Club Havirov – Ceska Republika
–           Independent team from England
Rezultaty – Results :
Międzynarodowe Mistrzostwa Polski – International Polish Boccia Championships   BC1                           

  1. Beth Moulam                    England
  2. Jabe Peake                         England
  3. Kinga Koza                       START Poznan                                                      
  4. Janet Carre                        Germany
  5. Robert Skwaryło               AKS- ON „Krok za krokiem”  Zamość
  6. Artur Cios                           AKS- ON „Krok za krokiem”  Zamość

 
Mistrzostwa Polski BC1            

  1. Kinga Koza                       START Poznan                              
  2. Robert Skwaryło               AKS- ON „Krok za krokiem”  Zamość
  3. Artur Cios                          AKS- ON „Krok za krokiem”  Zamość

 
Mistrzostwa Polski BC2                      
1. Mateusz Urbański                  PAMARA Lublin
2. Marcin Kiciak                         AKS- ON „Krok za krokiem”  Zamość
3. Marta Wesołek                        START Poznań
4. Marika Furtak                        IKS Zieloni Zielona Góra
5. Patryk Barszczyk                 PAMARA Lublin
6. Patryk Szuba                          KONAR Warszawa
7. Konrad Lipowski                  KONAR Warszawa
8. Sylwia Nabrdalik                  DAR SERCA – Rędziny
9. Kamil Pomarański               AKS- ON „Krok za krokiem”  Zamość
10.Anna Gruchot                       ZSR „START” Zielona Góra
11.Aleksandra Włodarczyk   ZSR „START” Zielona Góra
12.Karolina Popiak                   IKS ZIELONI Zielona Góra

Mistrzostwa Polski BC3            

  1. Damian Iskrzycki                   BZSR „Start” Bielsko Biała
  2. Edyta Owczarz                        IKSON Głogów
  3. Bartłomiej Nowosadowski   AKS- ON „Krok za krokiem”  Zamość
  4. Łukasz Brożek                         KONAR Warszawa
  5. Tomasz Niparko                     ZSR „START” Zielona Góra
  6. Klaudia Najbor                       ZSR „START” Zielona Góra
  7. Leszek Lorens                         START Poznań
  8. Zbigniew  Bednarek               PROMETEUS Konopiska

Międzynarodowe Mistrzostwa Polski –  International Polish Boccia Championships  BC4

  1. Boris Nicolai                           Germany
  2. Jan Bajtek                                 Czech Republic
  3. Harry Thompson                   Independent England
  4. Bastian Keller                         Germany
  5. Joshua Wilkins                         England
  6. Marek Schmid                         Czech Republic
  7. Penny Froude                          England
  8. Andrzej Janowski                     START Kielce

Polska Liga Bocci  BC5                         

  1. Marek Bogaczyk                      KI Nowy Sącz
  2. Rafał Stasiak                            PROMETEUS Konopiska
  3. Robert Dąbrowski                  IKS Zieloni Zielona Góra
  4. Artur Gniewek                        KI Nowy Sącz
  5. Bartosz Urbaniak                   START Poznań
  6. Karolina Olkowska                START Szczecin
  7. Jędrzej Cichy                          START Poznań
  8. Daniel Gawroński                  START Szczecin

INTEGRACJA  

  1. SZCZECIN                               KSI  START Szczecin
  2. ZAMOŚĆ                                  AKS- ON „Krok za krokiem”  Zamość
  3. ROGOŹNO I                            Sekcja Bocci
  4. ROGOŹNO II                          Sekcja Bocci
  5. OWCZE GŁOWY                    Stowarzyszenia Baranek Owcze Głowy
  6. WOJTUSIE

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom a wszystkim dziękujemy za stworzenie w kolebce polskiej  Bocci wspaniałego widowiska sportowego.

Więcej Aktualności