START

W sekcji parakajakowej zawsze się coś ciekawego dzieje.

Szanowni Państwo,

Uprzejmie informujemy, że trwa nabór uzupełniający do projektu „Asystent Osobisty z Niepełnosprawnością”.

Celem programu jest realizacja usług asystencji osobistej jako formy ogólnodostępnego wsparcia w wykonywaniu codziennych czynności oraz funkcjonowaniu w życiu społecznym.

Projekt trwa od 01.01.2024 do 31.12.2024r.

Adresatami Programu są osoby pełnoletnie, które posiadają orzeczenie o znacznym stopniu niepełnosprawności.

 

Aby wziąć udział w rekrutacji prosimy o pobranie dokumentów rekrutacyjnych ze strony https://start.org.pl/ > zakładka Programy > Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej, wypełnienie oraz wysłanie na email: start@start.org.pl

Na zgłoszenia czekamy do 09.02.2024r.

Informujemy, że wysłanie dokumentów rekrutacyjnych nie jest równoznaczne z dołączeniem do programu.

 

W razie pytań proszę kontaktować się poprzez email: sandra.grzelaszyk@start.org.pl lub start@start.org.pl

 

Projekt finansowany jest przez Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej.

Kolejny trening sekcji parakajakowej STARTu Poznań na Torach Regatowych Malta. Tym razem obok kajaków , kanu- va’a oraz łodzi smoczej na wodę spłynął SUP. Krzysztof Stern zaadaptował deskę SUP do pływania w pozycji siedzącej. Eksperymentalna deska ma zamontowane typowe siedzisko z sit-wake’a . Proste ale skuteczne rozwiązanie może być bardzo przydatne do pływania zwłaszcza dzieci z niepełnosprawnością . Nie jest wykluczone , że pomysł Krzysztofa Sterna jest absolutnie nowatorski nie tylko w Polsce.
I jeszcze jedna informacja – nasze zajęcia odwiedziły miłe panie z Wielkopolskiego Oddziału PFRON. Mogły przyjrzeć się z bliska co sekcja ma do zaoferowania w ramach programu „Startujmy Razem” realizowanego przez SSR START i finansowanego przez PFRON.
Programy Stowarzyszenia START są dofinansowane przez PFRON #PFRON, https://www.facebook.com/fundusz.pfron https://twitter.com/poznanpfron

Więcej Aktualności