START

Udane starty pływaków „Startu” Poznań w Łodzi

W dniach 15-17 czerwca w łódzkiej „Zatoce Sportu” odbyły się Mistrzostwa Polski w Pływaniu Osób Niepełnosprawnych.
W zawodach wzięła również udział czteroosobowa reprezentacja poznańskiego „Startu” w składzie: Patrycja Kulczyńska, Zofia Tabernacka, Artur Drożyński, Krzysztof Paterka.
Nasze pływaczki zaprezentowały wysoką formę startową plasując się w czołówce poszczególnych konkurencji, zarówno w klasyfikacji w grupach startowych jak i w klasyfikacji open na poszczególnych dystansach.
Artur Drożyński zaprezentował równie wysoką formę, poprawiając rekordy życiowe na każdym z dystansów, na których startował.
Po raz kolejny swoją pozycję w polskim pływaniu potwierdził nasz wieloletni zawodnik, medalista Igrzysk Paraolimpijskich, wielokrotny medalista Mistrzostw Świata, Mistrzostw Europy, oraz Mistrzostw Polski – Krzysztof Paterka. Krzysztof zdobył 2 srebrne medale na dystansie 50 i 100m stylem klasycznym, potwierdzając swoje wysokie miejsce w klasyfikacji najlepszych, polskich „żabkarzy”.
Zawodnikom oraz Trenerowi Pawłowi Łukaszewiczowi gratulujemy bardzo dobrych wyników osiągniętych na basenie w Łodzi oraz życzymy sukcesów w kolejnych, zaplanowanych startach.
Szkolenie sportowe i starty zawodników Stowarzyszenia START są możliwe dzięki wsparciu finansowemu jakie otrzymujemy m.in. z Samorządu województwa Wielkopolskiego, Miasta Poznań , PFRON i Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Więcej Aktualności