START

Sukcesy poznańskich pływaków na Mistrzostwach Polski w Szczecinie

W ostatni weekend na pływalni Floating Arena w Szczecinie odbyły się Zimowe Otwarte Mistrzostwa Polski w Pływaniu Osób Niepełnosprawnych.
Nasze Stowarzyszenie reprezentowało czworo pływaków: Klaudia Kielban, Patrycja Kulczyńska, Zofia Tabernacka oraz Artur Drożyński.
Wyniki naszych zawodników przerosły nasze najśmielsze oczekiwania.
Klaudia Kielban – nasza debiutantka startująca w grupie S5 3-KROTNIE STANĘŁA NA PODIUM zdobywając 1  medal srebrny i dwa brązowe. Chyba nie mogliśmy sobie wymarzyć lepszego debiutu Klaudii w tak ważnych zawodach.
Zofia Tabernacka również zaprezentowała bardzo wysoki poziom sportowy wielokrotnie plasując się na czołowych miejscach w klasyfikacji bardzo mocno obsadzonej grupy S10. Zwieńczeniem Jej występów na szczecińskiej pływalni była informacja o POWOŁANIU JEJ DO KADRY POLSKI OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH W PŁYWANIU. Zosiu, gratulujemy Tobie tego ogromnego sukcesu i życzymy wielu sukcesów w szeregach Reprezentacji Polski. POWODZENIA
Bardzo dobre rezultaty osiągnęli również Patrycja Kulczyńska (S9) i Artur (S7), którzy wielokrotnie zbliżali się lub poprawiali swoje rekordy życiowe, co pozwala nam mieć nadzieję na kolejne medale w przyszłości. POWODZENIA
Szkolenie sportowe i starty zawodników naszego Stowarzyszenia są możliwe dzięki wsparciu finansowemu jakie otrzymujemy m.in. z Samorządu Województwa Wielkopolskiego, Miasta Poznań, PZSN”START”, PFRON i Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Więcej Aktualności