START

Rok 2019 był dla wielkopolskiego sportu udany.

Sportowa Wielkopolska – bilans 2019 roku . Dzisiaj w Sali Sesyjnej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego odbyło się tradycyjne podsumowanie roku sportowego w Wielkopolsce z udziałem sportowców, trenerów i działaczy klubów z naszego regionu. Marek Woźniak, marszałek województwa wielkopolskiego wspólnie z prezesem PKOl, Andrzejem Kraśnickim, wręczył nagrody finansowe ośmiu sportowcom którzy osiągnęli w tym roku najlepsze wyniki na arenach międzynarodowych . A nas bardzo ucieszyło wręczenie stypendiów dla dwojga zawodników , którzy zdobyli kwalifikacje na igrzyska paraolimpijskie w Tokio – sprintera poznańskiego ”Startu” Michała Kotkowskiego i skoczkini w dal Karoliny Kucharczyk z MUKS Kadet Rawicz .

Stypendium, zostało ustanowione przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego dla wspierania zawodników osiągających mistrzowskie wyniki i trenujących w naszym regionie. Nasi stypendyści będą otrzymywali stypendium co miesiąc od dnia uzyskania kwalifikacji do ostatniego dnia miesiąca, w którym zakończą się igrzyska, a w przypadku zawodników, którzy uzyskali co najmniej punktowane 8 miejsce w Igrzyskach Paraolimpijskich nawet do 31 grudnia 2022r.

Zadania Stowarzyszenia START finansowane są przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego #umww https://www.umww.pl , https://www.facebook.com/umwwpl

Więcej Aktualności