START

MP w LA w Bydgoszczy – czwarta lokata w punktacji medalowej w Polsce poznaniaków.

Szanowni Państwo,

Uprzejmie informujemy, że trwa nabór uzupełniający do projektu „Asystent Osobisty z Niepełnosprawnością”.

Celem programu jest realizacja usług asystencji osobistej jako formy ogólnodostępnego wsparcia w wykonywaniu codziennych czynności oraz funkcjonowaniu w życiu społecznym.

Projekt trwa od 01.01.2024 do 31.12.2024r.

Adresatami Programu są osoby pełnoletnie, które posiadają orzeczenie o znacznym stopniu niepełnosprawności.

 

Aby wziąć udział w rekrutacji prosimy o pobranie dokumentów rekrutacyjnych ze strony https://start.org.pl/ > zakładka Programy > Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej, wypełnienie oraz wysłanie na email: start@start.org.pl

Na zgłoszenia czekamy do 09.02.2024r.

Informujemy, że wysłanie dokumentów rekrutacyjnych nie jest równoznaczne z dołączeniem do programu.

 

W razie pytań proszę kontaktować się poprzez email: sandra.grzelaszyk@start.org.pl lub start@start.org.pl

 

Projekt finansowany jest przez Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej.

8-10 czerwca w Bydgoszczy odbyły się Mistrzostwa Polski Osób Niepełnosprawnych w LA. Nasi lekkoatleci dali popis dobrej formy. 9 osobowa ekipa zawodników + 2 trenerów wywalczyła 17 medali MP, co dało 4 lokatę w punktacji medalowej w Polsce.
Bardzo znaczące wyniki w tabelach światowych uzyskał Michał Kotkowski (T37) 100m-12.03(PB – rekord życiowy), 200m-24.13(PB), 400m- 52,28(PB).
W klasie T12 Gosia Ignasiak na 100m uzyskała 12.90(PB). Na uwagę zasługują również wyniki juniorów, którzy sięgnęli po medale w seniorowskiej imprezie: Darii Wyki(T12) w skoku w dal 465cm (I m) i na 100m (IIm), Kingi Przewoźnej na 100m i 200m. Przed nimi za rok MŚ juniorów niepełnosprawnych. W 30 stopniowym upale zawodnicy poprawili 15 rekordów życiowych (PB). Gosię i Michała w sierpniu czekają ME w Berlinie. Poza tym Gosia wystartuje także w czerwcu w IPC World Para Athletics Grand Prix w Paryżu.
Wiesław Pawlak
Szkolenie sportowe i starty zawodników Stowarzyszenia START są możliwe dzięki wsparciu finansowemu jakie otrzymujemy m.in. z Samorządu Województwa Wielkopolskiego, Miasta Poznań , PFRON i Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Więcej Aktualności