START

IX Memoriał im. K. Skolimowskiej – marzenie młodych lekkoatletów

Szanowni Państwo,

Uprzejmie informujemy, że trwa nabór uzupełniający do projektu „Asystent Osobisty z Niepełnosprawnością”.

Celem programu jest realizacja usług asystencji osobistej jako formy ogólnodostępnego wsparcia w wykonywaniu codziennych czynności oraz funkcjonowaniu w życiu społecznym.

Projekt trwa od 01.01.2024 do 31.12.2024r.

Adresatami Programu są osoby pełnoletnie, które posiadają orzeczenie o znacznym stopniu niepełnosprawności.

 

Aby wziąć udział w rekrutacji prosimy o pobranie dokumentów rekrutacyjnych ze strony https://start.org.pl/ > zakładka Programy > Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej, wypełnienie oraz wysłanie na email: start@start.org.pl

Na zgłoszenia czekamy do 09.02.2024r.

Informujemy, że wysłanie dokumentów rekrutacyjnych nie jest równoznaczne z dołączeniem do programu.

 

W razie pytań proszę kontaktować się poprzez email: sandra.grzelaszyk@start.org.pl lub start@start.org.pl

 

Projekt finansowany jest przez Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej.

O zawodach na których można rywalizować w towarzystwie światowych sław marzy każdy młody sportowiec. 22 sierpnia na stadionie Śląskim odbył się IX Memoriał im. K. Skolimowskiej . Memoriał to organizowany cyklicznie przez Fundację Kamili Skolimowskiej, począwszy od 2009 roku, międzynarodowy mityng lekkoatletyczny. Z każdym kolejnym rokiem Memoriał zdobywał coraz większy prestiż, a sam program został wzbogacony o nowe konkurencje lekkoatletyczne.
W ,,Kotle Czarownic” zgromadziło się blisko 42 tys. widzów, co jest rekordem od 1958 roku ,kiedy na stadionie X-lecia w Warszawie podczas meczu Polska -USA zgromadziło się 100 tys. miłośników królowej sportu . Oprócz medalistów tak udanych dla Polski M.E. w Berlinie wystąpili również sportowcy z niepełnosprawnością . Wśród nich młodzi zawodnicy naszej sekcji lekkiej atletyki trenowani przez Wiesława Pawlaka . Michał Majchrzak wygrał 100m w rywalizacji męskiej z nowym rekordem życiowym. Natomiast Daria Wyka była trzecia wśród kobiet. Startowały także Inga Biernat i
Kinga Przewoźna.

Szkolenie sportowe i starty zawodników Stowarzyszenia START są możliwe dzięki wsparciu finansowemu jakie otrzymujemy m.in. z Samorządu województwa Wielkopolskiego, Miasta Poznań , PFRON i Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Więcej Aktualności