START

14 grudnia 2015 – Centrum Olimpijskie PKOl w Warszawie

14 grudnia w Centrum Olimpijskim PKOl w Warszawie miała miejsce konferencja podsumowująca realizację pierwszego etapu projektu Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego „Olimpijczyk – przygotowanie zawodników niepełnosprawnych do udziału w Igrzyskach Paraolimpijskich”, finansowanego przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

W czasie konferencji Łukasz Szeliga – prezes PKPar i Andrzej Kraśnicki prezes PKOl uroczyście podpisali porozumienie o współpracy pomiędzy Polskim Komitetem Olimpijskim i Polskim Komitetem Paraolimpijskim. W otwarciu konferencji brał udział Minister Sportu i Turystyki Witold Bańka. Zaproszenie na konferencje przyjęli m.in. bardzo zasłużeni dla polskiego sportu paraolimpijczycy – seniorzy .
W programie znalazło się m.in. wystąpienie Romualda Schmidta o organizacji Igrzysk Paraolimpijskich Rio’2016 . Zawodnicy Klubu Sportowego „Konar” wspierani przez szkoleniowców Polskiego Związku Bocci dali pokaz Bocci. Spotkanie w Centrum Olimpijskim zakończyła debata prowadzona przez dziennikarzy sportowych i komentatorów Karolinę Szostak i Przemysława
Babiarza.

 

Więcej Aktualności