START

IX Memoriał im. K. Skolimowskiej – marzenie młodych lekkoatletów

O zawodach na których można rywalizować w towarzystwie światowych sław marzy każdy młody sportowiec. 22 sierpnia na stadionie Śląskim odbył się IX Memoriał im. K. Skolimowskiej . Memoriał to organizowany cyklicznie przez Fundację Kamili Skolimowskiej, począwszy od 2009 roku, międzynarodowy mityng lekkoatletyczny. Z każdym kolejnym rokiem Memoriał zdobywał coraz większy prestiż, a sam program został wzbogacony o nowe konkurencje lekkoatletyczne.
W ,,Kotle Czarownic” zgromadziło się blisko 42 tys. widzów, co jest rekordem od 1958 roku ,kiedy na stadionie X-lecia w Warszawie podczas meczu Polska -USA zgromadziło się 100 tys. miłośników królowej sportu . Oprócz medalistów tak udanych dla Polski M.E. w Berlinie wystąpili również sportowcy z niepełnosprawnością . Wśród nich młodzi zawodnicy naszej sekcji lekkiej atletyki trenowani przez Wiesława Pawlaka . Michał Majchrzak wygrał 100m w rywalizacji męskiej z nowym rekordem życiowym. Natomiast Daria Wyka była trzecia wśród kobiet. Startowały także Inga Biernat i
Kinga Przewoźna.

Szkolenie sportowe i starty zawodników Stowarzyszenia START są możliwe dzięki wsparciu finansowemu jakie otrzymujemy m.in. z Samorządu województwa Wielkopolskiego, Miasta Poznań , PFRON i Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Więcej Aktualności

Skip to content