START

Poznańska Gala Sportu 2017, z tańcem w tle

W środę, 11 stycznia, w Sali Wielkiej Centrum Kultury Zamek, odbyła się Poznańska Gala Sportu, która już od kilku lat jest jednym z najważniejszych, sportowych wydarzeń, organizowanych w Poznaniu. Podczas uroczystości Prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak wręczył wyróżnienia najlepszym sportowcom, którzy reprezentowali stolicę Wielkopolski podczas najważniejszych imprez w 2016 roku, w tym również na Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro.
Z rąk Prezydenta wyróżnienia otrzymało także 18 Superseniorów Poznańskiego Sportu, czyli wybitne osoby, które swoją działalnością i życiem przyczyniły się do rozwoju sportu w Poznaniu. Dwa lata temu takie wyróżnienie otrzymał nasz trener kręglarstwa Jerzy Gessner. W tym roku nagrodzeni zostali m.in.: Krystyna Kortus (olimpiady specjalne) i Bernard Wieczorek (rugby/olimpiady specjalne), którzy wiele lat temu byli bardzo bliskimi współpracownikami poznańskiego “Startu”.
Ale najmocniejszym punktem widowiska okazał się występ naszej tancerki na wózku Katarzyny Błoch. Otrzymała długie oklaski za brawurowy, fascynujący, solowy taniec do piosenki wykonywanej na żywo przez rapera Mezo. Po występie została nagrodzona specjalnym wyróżnieniem.

Więcej Aktualności

Skip to content