START

Michał Deigsler zwycięzcą I Grand Prix Polski

To jest blok tekstowy. Kliknij przycisk Edytuj aby zmienić ten tekst.

W dniach 5-6.09 odbyło się I Grand Prix Polski Osób Niepełnosprawnych. Zawody odbyły się w Centrum Szkolenia PZTS im. Andrzeja Grubby w Gdańsku. Ekipę SSR Start Poznań reprezentowało trzech zawodników :

1.      Adam Kinowski grupie łączonej (4-5)

2.      Rafał Kraft w grupie 6

3.      Michał Deigsler w grupie 7

Zawodnicy Poznańskiego Startu zaprezentowali się znakomicie przywożąc z Gdańska 2 medale . Michał Deigsler został  zwycięzcą I Grand Prix Polski. W swoich pojedynkach Michał nie stracił seta. Wielki sukces odniósł za to Rafał Kraft zajmując 2 miejsce , przegrywając jedynie z 3-krotnym Mistrzem Polski Sławkiem Brakiem ze Startu Łódz dopiero w finale. Na uwagę zasługuję zwycięstwo grupowe Rafała nad tegorocznym Vice Mistrzem Polski Tomkiem Miką ze Startu Zielona Góra i to w stosunku 3:0 . To zwycięstwo było kluczowe dla osiągnięcia tak znacznego sukcesu , tym bardziej że Rafał przegrał mecz na Mistrzostwach Polski w Pleszewie o wejście do strefy medalowej. Adam Kinowski zajął 5 miejsce . Dzielnie walczył z dwójką kardowiczów Rafałem Lisem (1:3) Szansa Start Gdańsk w grupie oraz Maciejem Nalepką ( 0:3) w meczu o miejsca 3-4.

Zakończony turniej był świetnym sprawdzanem przed kolejnymi dwona turniejami Grand Prix , które odbędą się 23-25 Października oraz 6-8 listopada również w Gdańsku . Na 4-6 grudnia zaplanowane zostały Indywidualne Mistrzostwa Polski również w Gdańsku.

Dla Michała była to dobra okazja by sprawdzić się przed nadchodzącymi turniejami międzynarodowymi 22-27 .09 Czech Open 2015 ( Ostrawa) oraz Mistrzostwami Europy – 11-18 października Vejle (Denmark) . Michał będzie walczył o punkty do rankingu aby zakwalifikować do przyszłorocznej olimpiady w Rio. Zadanie bardzo ciężkie , ale wszystko jest możliwe. Jedyne czego nie zabraknie to walki . szukacz mapa Kwalifikacja do Rio trwa do końca tego roku.

Szkolenie sportowe i starty zawodników Stowarzyszenia START są możliwe dzięki wsparciu finansowemu jakie otrzymujemy m.in. z Samorządu województwa Wielkopolskiego, Miasta Poznań , PFRON i Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Więcej Aktualności

Skip to content